Kdo?

Většina článků je tu ode mě (byť doufám, že se to brzy změní) a přišla jsem s myšlenkou založit tenhle blog.

Jmenuju se Bernadeta, studuju na Filozofické fakultě MU v Brně.
Takhle jsem vypadala, když jsem měla dlouhý vlasy:Kromě docházení na přednášky a brigády trávím čas na chalupě v podhůří Orlických hor. Někdy mezi vším sekáním trávy, mudrováním nad tím, jak mohl spadnout i tenhle kousek omítky, taky čtu.  Cizí texty za účelem korektury, spisy svatého Ireneje, detektivky, nejnovější romány, ...
V hlavě se mi to pak většinou všechno nějak smíchá a já cítím, že bych taky chtěla něco napsat.

Když mám štěstí, z několikahodinové zábavy za psacím stolem vyjde článek.
Někdy se ten článek povede a dává smysl i někomu jinému než mně, někdy nad ním i moji kamarádi jen vrtí hlavou.

Před pár lety jsem začala psát křesťansky zaměřené články a zjistila jsem, že u těch se mi to, že se nepovedou, stává tak nějak častěji. Pokud jde o duchovní věci, je snadné se mýlit. Čím víc je na to člověk sám, tím je to podle mě snadnější.
Často jsem sama nesouhlasila třeba s článkem, který jsem napsala před týdnem.

A protože jsem nechtěla vypouštět do světa nesmysly, řekla jsem si, že založím stránku, kde bych mohla psát společně s podobně naladěnými lidmi, kde bychom si svoje texty vzájemně četli, dávali si zpětnou vazbu. Všechny omyly to samozřejmě neeliminuje. Ale oproti dřívějšku vidím velký posun v tom, co jsem schopná vypustit do světa a vydávat to za "křesťanské názory".

i-Vinice není můj blog.
I na mých článcích dělají velký kus práce další lidé, když je oponují, doporučují mi užitečné zdroje nebo si se mnou o daném tématu povídají u kafe.
Do budoucna bych chtěla, aby tu bylo víc článků, které jsem nenapsala já. i-Vinice je od začátku myšlená jako prostor, kam by mohl psát o křesťanské víře kdokoli, kdo má chuť.
Zatím tu máme jen první vlaštovku, Výrostka Huga, který napsal článek Může být ateista opravdu morální?.
(Napíšete ten další? :))